Szent öregek mondásai
Pambó (11.)
(Pambó, Bésszarión, Izajás és Paésziosz atyákról
mondták, hogy szavuknak hatalmas ereje volt. Amikor találkoztak Athré abbával,) megkérdezte a nitriai pap, hogyan kell a testvéreknek élniük. Azt mondták: „Kiváló aszkézisben, és lelkiismeretüket a felebaráttól megőrizve.”
A szent öregek könyve - JEL Könyvkiadó, 2010